Produkte > CUI DEVICES > TBL008V-1000-15BE
TBL008V-1000-15BE CUI Devices
Wire Gauge: 4-18 AWG
Pitch: 0.394" (10.00mm)
Mating Orientation: Vertical with Board
Positions Per Level: 15
Wire Termination: Screwless - Spring Cage, Tension Clamp
Current: 66 A
Number of Levels: 1
Voltage: 600 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details TBL008V-1000-15BE CUI Devices
Category: PCB terminal blocks, Description: Connector: PCB terminal block; 76A; 1kV; PIN: 15; straight; 10mm, Type of connector: PCB terminal block, Electrical mounting: spring clamp, Contacts pitch: 10mm, Number of pins: 15, Wire size: 18AWG...4AWG, Current rating: 76A, Rated voltage: 1kV, Spatial orientation: straight, Body colour: blue.
Weitere Produktangebote TBL008V-1000-15BE
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TBL008V-1000-15BE Hersteller : Same Sky tbl008v-1000.pdf Category: PCB terminal blocks
Description: Connector: PCB terminal block; 76A; 1kV; PIN: 15; straight; 10mm
Type of connector: PCB terminal block
Electrical mounting: spring clamp
Contacts pitch: 10mm
Number of pins: 15
Wire size: 18AWG...4AWG
Current rating: 76A
Rated voltage: 1kV