Produkte > CUI DEVICES > TBLH10-508-08BK
TBLH10-508-08BK
TBLH10-508-08BK CUI Devices
tblh10_508-3240866.pdf
Hersteller: CUI Devices
Fixed Terminal Blocks Screwless, High Temperature, 5.08 mm pitch, Black with Gray Button
auf Bestellung 609 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TBLH10-508-08BK CUI Devices
Category: PCB terminal blocks, Description: Connector: PCB terminal block; 17.5A; 250V; PIN: 8; angled 90°, Type of connector: PCB terminal block, Current rating: 17.5A, Rated voltage: 0.25kV, Number of pins: 8, Spatial orientation: angled 90°, Electrical mounting: spring clamp, Body colour: black, Contacts pitch: 5.08mm, Wire size: 24AWG...16AWG.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Box
Wire Gauge: 16-24 AWG
Pitch: 0.200" (5.08mm)
Mating Orientation: Horizontal with Board
Positions Per Level: 8
Wire Termination: Screwless - Push Button Clamp
Current: 10 A
Number of Levels: 1
Voltage: 300 V
auf Bestellung 616 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
TBLH10-508-08BK TBLH10-508-08BK Hersteller : Same Sky tblh10-508.pdf Fixed Terminal Blocks Screwless, High Temperature, 5.08 mm pitch, Black with Gray Button
auf Bestellung 609 Stücke:
TBLH10-508-08BK Hersteller : Same Sky tblh10-508.pdf Category: PCB terminal blocks
Description: Connector: PCB terminal block; 17.5A; 250V; PIN: 8; angled 90°
Type of connector: PCB terminal block
Current rating: 17.5A
Rated voltage: 0.25kV
Number of pins: 8
Spatial orientation: angled 90°
Electrical mounting: spring clamp
Body colour: black
Contacts pitch: 5.08mm