Produkte > CUI DEVICES > TBP01P1-508-06BE
TBP01P1-508-06BE
TBP01P1-508-06BE CUI Devices
tbp01p1_508-2306973.pdf
Hersteller: CUI Devices
Pluggable Terminal Blocks Terminal block, pluggable, 5.08 , plug, 6 pole, slotted screw, blue
auf Bestellung 157 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TBP01P1-508-06BE CUI Devices
Description: TERMINAL BLOCK, PLUGGABLE, 5.08, Packaging: Bag, Features: Retention Latches (Non-Wire Side), Color: Blue, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Number of Positions: 6, Pitch: 0.200" (5.08mm), Type: Plug, Female Sockets, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Termination Style: Screw - Rising Cage Clamp, Current - IEC: 20A, Number of Levels: 1, Wire Gauge or Range - AWG: 12-28 AWG, Wire Gauge or Range - mm²: 2.5mm², Positions Per Level: 6, Plug Wire Entry: 180°, Contact Mating Finish: Nickel, Part Status: Active, Current - UL: 16 A, Voltage - IEC: 320 V, Voltage - UL: 300 V.
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 6
Pitch: 0.200" (5.08mm)
Type: Plug, Female Sockets
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Termination Style: Screw - Rising Cage Clamp
Current - IEC: 20A
Number of Levels: 1
Wire Gauge or Range - AWG: 12-28 AWG
Wire Gauge or Range - mm²: 2.5mm²
Positions Per Level: 6
Part Status: Active
Current - UL: 16 A
Voltage - IEC: 320 V
Voltage - UL: 300 V
auf Bestellung 409 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
TBP01P1-508-06BE TBP01P1-508-06BE Hersteller : Same Sky tbp01p1_508-3511270.pdf Pluggable Terminal Blocks Terminal block, pluggable, 5.08 , plug, 6 pole, slotted screw, blue