Produkte > CUI DEVICES > TBP01P1-508-07BE
TBP01P1-508-07BE
TBP01P1-508-07BE CUI Devices
tbp01p1_508-2306973.pdf
Hersteller: CUI Devices
Pluggable Terminal Blocks 2 24 Poles, Pluggable, 180 Insertion Entry, 5.08 Pitch, 28 12 (AWG), Terminal Block Connector
auf Bestellung 895 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details TBP01P1-508-07BE CUI Devices
Description: TERM BLOCK PLUG 7POS 5.08MM, Features: Retention Latches (Non-Wire Side), Packaging: Bag, Color: Blue, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Number of Positions: 7, Pitch: 0.200" (5.08mm), Type: Plug, Female Sockets, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Termination Style: Screw - Rising Cage Clamp, Current - IEC: 20A, Number of Levels: 1, Wire Gauge or Range - AWG: 12-28 AWG, Wire Gauge or Range - mm²: 2.5mm², Positions Per Level: 7, Plug Wire Entry: 180°, Contact Mating Finish: Nickel, Part Status: Active, Current - UL: 16 A, Voltage - IEC: 320 V, Voltage - UL: 300 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TBP01P1-508-07BE TBP01P1-508-07BE Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) tbp01p1-508.pdf Description: TERM BLOCK PLUG 7POS 5.08MM
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 7
Pitch: 0.200" (5.08mm)
Type: Plug, Female Sockets
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Termination Style: Screw - Rising Cage Clamp
Current - IEC: 20A
Number of Levels: 1
Wire Gauge or Range - AWG: 12-28 AWG
Wire Gauge or Range - mm²: 2.5mm²
Positions Per Level: 7
Part Status: Active
Current - UL: 16 A
Voltage - IEC: 320 V
Voltage - UL: 300 V
auf Bestellung 944 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
TBP01P1-508-07BE TBP01P1-508-07BE Hersteller : Same Sky tbp01p1_508-3511270.pdf Pluggable Terminal Blocks Terminal block, pluggable, 5.08 , plug, 7pole, slotted screw, blue