Produkte > SAME SKY > TBP01P1-508-11BE
TBP01P1-508-11BE
TBP01P1-508-11BE Same Sky
tbp01p1_508-3511270.pdf
Hersteller: Same Sky
Pluggable Terminal Blocks Terminal block, pluggable, 5.08 , plug, 11 pole, slotted screw, blue
auf Bestellung 407 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details TBP01P1-508-11BE Same Sky
Description: TERMINAL BLOCK, PLUGGABLE, 5.08, Packaging: Bag, Features: Retention Latches (Non-Wire Side), Color: Blue, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Number of Positions: 11, Pitch: 0.200" (5.08mm), Type: Plug, Female Sockets, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Termination Style: Screw - Rising Cage Clamp, Current - IEC: 20A, Number of Levels: 1, Wire Gauge or Range - AWG: 12-28 AWG, Wire Gauge or Range - mm²: 2.5mm², Positions Per Level: 11, Plug Wire Entry: 180°, Contact Mating Finish: Nickel, Part Status: Active, Current - UL: 16 A, Voltage - IEC: 320 V, Voltage - UL: 300 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TBP01P1-508-11BE TBP01P1-508-11BE Hersteller : CUI Devices tbp01p1_508-2306973.pdf Pluggable Terminal Blocks Terminal block, pluggable, 5.08 , plug, 11 pole, slotted screw, blue
auf Bestellung 817 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Packaging: Bag
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 11
Pitch: 0.200" (5.08mm)
Type: Plug, Female Sockets
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Termination Style: Screw - Rising Cage Clamp
Current - IEC: 20A
Number of Levels: 1
Wire Gauge or Range - AWG: 12-28 AWG
Wire Gauge or Range - mm²: 2.5mm²
Positions Per Level: 11
Part Status: Active
Current - UL: 16 A
Voltage - IEC: 320 V
Voltage - UL: 300 V