Produkte > CUI DEVICES > TBP01P1W-508-02BE
TBP01P1W-508-02BE
TBP01P1W-508-02BE CUI DEVICES
tbp01p1w-508.pdf
Hersteller: CUI DEVICES
Conn Terminal Block F 2 POS 5.08mm Screw RA Cable Mount 16A/Contact
auf Bestellung 931 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 359
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TBP01P1W-508-02BE CUI DEVICES
Description: TERM BLOCK PLUG 2POS 5.08MM, Packaging: Bag, Features: Mating Flange, Retention Latches (Non-Wire Side), Color: Blue, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Number of Positions: 2, Pitch: 0.200" (5.08mm), Type: Plug, Female Sockets, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Termination Style: Screw - Rising Cage Clamp, Current - IEC: 20A, Number of Levels: 1, Wire Gauge or Range - AWG: 12-28 AWG, Wire Gauge or Range - mm²: 2.5mm², Positions Per Level: 2, Plug Wire Entry: 180°, Contact Mating Finish: Nickel, Current - UL: 16 A, Voltage - IEC: 320 V, Voltage - UL: 300 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TBP01P1W-508-02BE TBP01P1W-508-02BE Hersteller : CUI DEVICES tbp01p1w-508.pdf Conn Terminal Block F 2 POS 5.08mm Screw RA Cable Mount 16A/Contact
auf Bestellung 931 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 359
auf Bestellung 1400 Stücke:
Mindestbestellmenge: 200
TBP01P1W-508-02BE TBP01P1W-508-02BE Hersteller : Same Sky tbp01p1w_508.pdf Pluggable Terminal Blocks Terminal block, pluggable, w screw lock, 5.08, plug, 2 pole, blue
auf Bestellung 2027 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
TBP01P1W-508-02BE TBP01P1W-508-02BE Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) tbp01p1w-508.pdf Description: TERM BLOCK PLUG 2POS 5.08MM
Packaging: Bag
Features: Mating Flange, Retention Latches (Non-Wire Side)
Color: Blue
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 2
Pitch: 0.200" (5.08mm)
Type: Plug, Female Sockets
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Termination Style: Screw - Rising Cage Clamp
Current - IEC: 20A
Number of Levels: 1
Wire Gauge or Range - AWG: 12-28 AWG
Wire Gauge or Range - mm²: 2.5mm²
Positions Per Level: 2
Plug Wire Entry: 180°
Contact Mating Finish: Nickel
Current - UL: 16 A
Voltage - IEC: 320 V
Voltage - UL: 300 V
Mindestbestellmenge: 13
TBP01P1W-508-02BE TBP01P1W-508-02BE Hersteller : CUI Devices tbp01p1w_508-2306939.pdf Pluggable Terminal Blocks Terminal block, pluggable, w screw lock, 5.08, plug, 2 pole, blue