TBP01P1W-508-05BE
TBP01P1W-508-05BE Same Sky (Formerly CUI Devices)
tbp01p1w-508.pdf
Hersteller: Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: TERM BLOCK PLUG 5POS 5.08MM
Packaging: Bag
Features: Mating Flange, Retention Latches (Non-Wire Side)
Color: Blue
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 5
Pitch: 0.200" (5.08mm)
Type: Plug, Female Sockets
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Termination Style: Screw - Rising Cage Clamp
Current - IEC: 20A
Number of Levels: 1
Wire Gauge or Range - AWG: 12-28 AWG
Wire Gauge or Range - mm²: 2.5mm²
Positions Per Level: 5
Plug Wire Entry: 180°
Contact Mating Finish: Nickel
Current - UL: 16 A
Voltage - IEC: 320 V
Voltage - UL: 300 V
auf Bestellung 1607 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TBP01P1W-508-05BE Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: TERM BLOCK PLUG 5POS 5.08MM, Packaging: Bag, Features: Mating Flange, Retention Latches (Non-Wire Side), Color: Blue, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Number of Positions: 5, Pitch: 0.200" (5.08mm), Type: Plug, Female Sockets, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Termination Style: Screw - Rising Cage Clamp, Current - IEC: 20A, Number of Levels: 1, Wire Gauge or Range - AWG: 12-28 AWG, Wire Gauge or Range - mm²: 2.5mm², Positions Per Level: 5, Plug Wire Entry: 180°, Contact Mating Finish: Nickel, Current - UL: 16 A, Voltage - IEC: 320 V, Voltage - UL: 300 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TBP01P1W-508-05BE TBP01P1W-508-05BE Hersteller : CUI Devices tbp01p1w_508-2306939.pdf Pluggable Terminal Blocks 2 24 Poles, Pluggable, 180 Insertion Entry, 5.08 Pitch, 28 12 (AWG), Terminal Block Connector
auf Bestellung 12 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
TBP01P1W-508-05BE TBP01P1W-508-05BE Hersteller : CUI DEVICES tbp01p1w-508.pdf Conn Terminal Block F 5 POS 5.08mm Screw RA Cable Mount 16A/Contact
auf Bestellung 33 Stücke: