TBP01R2-508-03BE
TBP01R2-508-03BE Same Sky (Formerly CUI Devices)
tbp01r2-508.pdf
Hersteller: Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: TERM BLOCK HDR 3POS 5.08MM
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 3
Pitch: 0.200" (5.08mm)
Type: Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Termination Style: Solder
Current - IEC: 20A
Number of Levels: 1
Positions Per Level: 3
Part Status: Active
Current - UL: 16 A
Voltage - IEC: 320 V
Voltage - UL: 300 V
auf Bestellung 1945 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 31
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TBP01R2-508-03BE Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: TERM BLOCK HDR 3POS 5.08MM, Packaging: Bag, Color: Blue, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 3, Pitch: 0.200" (5.08mm), Type: Header, Male Pins, Shrouded (4 Side), Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Termination Style: Solder, Current - IEC: 20A, Number of Levels: 1, Positions Per Level: 3, Header Orientation: Vertical, Contact Mating Finish: Tin, Part Status: Active, Current - UL: 16 A, Voltage - IEC: 320 V, Voltage - UL: 300 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TBP01R2-508-03BE TBP01R2-508-03BE Hersteller : Same Sky tbp01r2_508-3511256.pdf Pluggable Terminal Blocks Terminal block, pluggable, 5.08, receptical, 3 pole, blue
auf Bestellung 4518 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
TBP01R2-508-03BE Hersteller : CUI tbp01r2-508.pdf 3 конт, шаг 5,08мм Група товару: Розніми низьковольтного живлення Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
Anzahl je Verpackung: 300 Stücke
Produkt ist nicht verfügbar
TBP01R2-508-03BE Hersteller : Same Sky tbp01r2-508.pdf Category: Pluggable terminal blocks
Description: Connector: pluggable terminal block; socket; male; 20A; 320V; THT
Type of connector: pluggable terminal block
Connector: socket
Kind of connector: male
Current rating: 20A
Rated voltage: 0.32kV
Number of pins: 3
Spatial orientation: straight
Electrical mounting: THT
Body colour: blue
Contacts pitch: 5.08mm