Produkte > SAME SKY > TBP02P1-381-12BK
TBP02P1-381-12BK
TBP02P1-381-12BK Same Sky
tbp02p1_381.pdf
Hersteller: Same Sky
auf Bestellung 316 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TBP02P1-381-12BK Same Sky
Description: I/C Rectangular, Packaging: Bag, Color: Black, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Number of Positions: 12, Pitch: 0.150" (3.81mm), Type: Plug, Female Sockets, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Termination Style: Screw - Leaf Spring, Wire Guard, Current - IEC: 7A, Number of Levels: 1, Wire Gauge or Range - AWG: 16-28 AWG, Wire Gauge or Range - mm²: 1.5mm², Positions Per Level: 12, Plug Wire Entry: 180°, Contact Mating Finish: Nickel, Current - UL: 8 A, Voltage - IEC: 250 V, Voltage - UL: 300 V.
Weitere Produktangebote TBP02P1-381-12BK
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TBP02P1-381-12BK Hersteller : CUI Devices Description: I/C Rectangular
Packaging: Bag
Color: Black
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 12
Pitch: 0.150" (3.81mm)
Type: Plug, Female Sockets
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Termination Style: Screw - Leaf Spring, Wire Guard
Current - IEC: 7A
Number of Levels: 1
Wire Gauge or Range - AWG: 16-28 AWG
Wire Gauge or Range - mm²: 1.5mm²
Positions Per Level: 12
Plug Wire Entry: 180°
Contact Mating Finish: Nickel
Current - UL: 8 A
Voltage - IEC: 250 V
Voltage - UL: 300 V
Produkt ist nicht verfügbar
TBP02P1-381-12BK Hersteller : Same Sky Category: Pluggable terminal blocks
Description: Connector: pluggable terminal block; plug; female; 7A; 250V
Type of connector: pluggable terminal block
Connector: plug
Kind of connector: female
Current rating: 7A
Rated voltage: 0.25kV
Number of pins: 12
Spatial orientation: straight
Electrical mounting: screw terminal
Body colour: black
Contacts pitch: 3.81mm