Produkte > CUI DEVICES > TBP02R1-381-10BE
TBP02R1-381-10BE
TBP02R1-381-10BE CUI Devices
tbp02r1_381-2306947.pdf
Hersteller: CUI Devices
Pluggable Terminal Blocks Terminal block, pluggable, 3.81, receptical, 10 pole, blue
auf Bestellung 1673 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TBP02R1-381-10BE CUI Devices
Description: TERM BLOCK HDR 10POS 3.81MM, Packaging: Bag, Color: Blue, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 10, Pitch: 0.150" (3.81mm), Type: Header, Male Pins, Shrouded (4 Side), Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Termination Style: Solder, Current - IEC: 7A, Number of Levels: 1, Positions Per Level: 10, Header Orientation: 90°, Right Angle, Contact Mating Finish: Tin, Part Status: Active, Current - UL: 8 A, Voltage - IEC: 250 V, Voltage - UL: 300 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TBP02R1-381-10BE TBP02R1-381-10BE Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) tbp02r1-381.pdf Description: TERM BLOCK HDR 10POS 3.81MM
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 10
Pitch: 0.150" (3.81mm)
Type: Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Termination Style: Solder
Current - IEC: 7A
Number of Levels: 1
Positions Per Level: 10
Part Status: Active
Current - UL: 8 A
Voltage - IEC: 250 V
Voltage - UL: 300 V