Produkte > SAME SKY > TBP02R2-381-12BK
TBP02R2-381-12BK
TBP02R2-381-12BK SAME SKY
tbp02r2-381.pdf
Hersteller: SAME SKY
Conn Wire to Board HDR 12 POS 3.81mm Solder ST Top Entry Thru-Hole
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TBP02R2-381-12BK SAME SKY
Description: I/C Rectangular, Features: Interlocking (Side), Packaging: Bag, Color: Black, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 12, Pitch: 0.150" (3.81mm), Type: Header, Male Pins, Shrouded (4 Side), Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Termination Style: Solder, Current - IEC: 7A, Number of Levels: 1, Positions Per Level: 12, Header Orientation: Vertical, Contact Mating Finish: Tin, Current - UL: 8 A, Voltage - IEC: 250 V, Voltage - UL: 300 V.
Weitere Produktangebote TBP02R2-381-12BK
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Features: Interlocking (Side)
Packaging: Bag
Color: Black
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 12
Pitch: 0.150" (3.81mm)
Type: Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Termination Style: Solder
Current - IEC: 7A
Number of Levels: 1
Positions Per Level: 12
Header Orientation: Vertical
Contact Mating Finish: Tin
Current - UL: 8 A
Voltage - IEC: 250 V
Voltage - UL: 300 V
Produkt ist nicht verfügbar
TBP02R2-381-12BK TBP02R2-381-12BK Hersteller : CUI Devices tbp02r2_381-2306822.pdf Pluggable Terminal Blocks Terminal block, pluggable, 3.81, receptical, 12 pole, black
TBP02R2-381-12BK Hersteller : Same Sky tbp02r2-381.pdf Category: Pluggable terminal blocks
Description: Connector: pluggable terminal block; socket; male; 7A; 250V; THT
Type of connector: pluggable terminal block
Connector: socket
Kind of connector: male
Current rating: 7A
Rated voltage: 0.25kV
Number of pins: 12
Spatial orientation: straight
Electrical mounting: THT
Body colour: black
Contacts pitch: 3.81mm