Produkte > CUI DEVICES > TBP03P1-350-02BEOR
TBP03P1-350-02BEOR
TBP03P1-350-02BEOR CUI Devices
tbp03p1_350-2853890.pdf
Hersteller: CUI Devices
Pluggable Terminal Blocks Terminal Block, Pluggable Spring Female, 3.5, 2 Poles, Blue with Orange tab
auf Bestellung 1334 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TBP03P1-350-02BEOR CUI Devices
Description: TERM BLOCK PLUG 2POS 3.50MM, Features: Push Button Actuated, Packaging: Box, Color: Blue, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Number of Positions: 2, Pitch: 0.138" (3.50mm), Type: Plug, Female Sockets, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Termination Style: Screwless - Leg Spring, Push-In Spring, Current - IEC: 7A, Number of Levels: 1, Wire Gauge or Range - AWG: 16-28 AWG, Wire Gauge or Range - mm²: 0.2-1.5mm², Positions Per Level: 2, Plug Wire Entry: 180°, Contact Mating Finish: Nickel, Part Status: Active, Current - UL: 8 A, Voltage - IEC: 320 V, Voltage - UL: 300 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TBP03P1-350-02BEOR TBP03P1-350-02BEOR Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) tbp03p1-350.pdf Description: TERM BLOCK PLUG 2POS 3.50MM
Features: Push Button Actuated
Packaging: Box
Color: Blue
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 2
Pitch: 0.138" (3.50mm)
Type: Plug, Female Sockets
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Termination Style: Screwless - Leg Spring, Push-In Spring
Current - IEC: 7A
Number of Levels: 1
Wire Gauge or Range - AWG: 16-28 AWG
Wire Gauge or Range - mm²: 0.2-1.5mm²
Positions Per Level: 2
Plug Wire Entry: 180°
Contact Mating Finish: Nickel
Part Status: Active
Current - UL: 8 A
Voltage - IEC: 320 V
Voltage - UL: 300 V
auf Bestellung 1436 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 11
TBP03P1-350-02BEOR TBP03P1-350-02BEOR Hersteller : Same Sky tbp03p1_350-3510900.pdf Pluggable Terminal Blocks Terminal Block, Pluggable Spring Female, 3.5, 2 Poles, Blue with Orange tab