Produkte > SAME SKY > TBP03P2-350-03BEOR
TBP03P2-350-03BEOR
TBP03P2-350-03BEOR SAME SKY
tbp03p2350.pdf
Hersteller: SAME SKY
Conn Terminal Block RCP 3 POS 3.5mm Spring Clamp ST Cable Mount 8A
auf Bestellung 336 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 133
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TBP03P2-350-03BEOR SAME SKY
Description: TERM BLOCK PLUG 3POS 3.50MM, Features: Push Button Actuated, Packaging: Box, Color: Blue, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Number of Positions: 3, Pitch: 0.138" (3.50mm), Type: Plug, Female Sockets, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Termination Style: Screwless - Leg Spring, Push-In Spring, Current - IEC: 8A, Number of Levels: 1, Wire Gauge or Range - AWG: 16-24 AWG, Wire Gauge or Range - mm²: 0.2-1.5mm², Positions Per Level: 3, Plug Wire Entry: 180°, Contact Mating Finish: Tin, Current - UL: 8 A, Voltage - IEC: 320 V, Voltage - UL: 300 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TBP03P2-350-03BEOR TBP03P2-350-03BEOR Hersteller : SAME SKY tbp03p2350.pdf Conn Terminal Block RCP 3 POS 3.5mm Spring Clamp ST Cable Mount 8A
auf Bestellung 336 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 133
TBP03P2-350-03BEOR TBP03P2-350-03BEOR Hersteller : CUI DEVICES tbp03p2-350.pdf Conn Terminal Block F 3 POS 3.5mm Spring Clamp ST Cable Mount 8A
auf Bestellung 1000 Stücke:
Mindestbestellmenge: 116
TBP03P2-350-03BEOR TBP03P2-350-03BEOR Hersteller : Same Sky tbp03p2-350.pdf Pluggable Terminal Blocks Terminal Block, Pluggable Spring Female, 3.5, 3 Poles, Blue with Orange tab
auf Bestellung 45971 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
TBP03P2-350-03BEOR TBP03P2-350-03BEOR Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) tbp03p2-350.pdf Description: TERM BLOCK PLUG 3POS 3.50MM
Features: Push Button Actuated
Packaging: Box
Color: Blue
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 3
Pitch: 0.138" (3.50mm)
Type: Plug, Female Sockets
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Termination Style: Screwless - Leg Spring, Push-In Spring
Current - IEC: 8A
Number of Levels: 1
Wire Gauge or Range - AWG: 16-24 AWG
Wire Gauge or Range - mm²: 0.2-1.5mm²
Positions Per Level: 3
Plug Wire Entry: 180°
Contact Mating Finish: Tin
Current - UL: 8 A
Voltage - IEC: 320 V
Voltage - UL: 300 V
Mindestbestellmenge: 7
TBP03P2-350-03BEOR Hersteller : Same Sky tbp03p2-350.pdf Category: Mini DIN connectors
Description: Connector: pluggable terminal block; plug; female; PIN: 3; 320V; 8A
Type of connector: pluggable terminal block
Connector: plug
Kind of connector: female
Current rating: 8A
Rated voltage: 0.32kV
Number of pins: 3
Spatial orientation: straight
Electrical mounting: spring clamp
Wire size: 24AWG...16AWG
Body colour: blue
Contacts pitch: 3.5mm