Produkte > SAME SKY > TBP03P2-350-06BEOR
TBP03P2-350-06BEOR
TBP03P2-350-06BEOR SAME SKY
tbp03p2350.pdf
Hersteller: SAME SKY
Conn Terminal Block RCP 6 POS 3.5mm Spring Clamp ST Cable Mount 8A
auf Bestellung 184 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 84
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TBP03P2-350-06BEOR SAME SKY
Description: TERM BLOCK PLUG 6POS 3.50MM, Features: Push Button Actuated, Packaging: Box, Color: Blue, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Number of Positions: 6, Pitch: 0.138" (3.50mm), Type: Plug, Female Sockets, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Termination Style: Screwless - Leg Spring, Push-In Spring, Current - IEC: 8A, Number of Levels: 1, Wire Gauge or Range - AWG: 16-24 AWG, Wire Gauge or Range - mm²: 0.2-1.5mm², Positions Per Level: 6, Plug Wire Entry: 180°, Contact Mating Finish: Tin, Part Status: Active, Current - UL: 8 A, Voltage - IEC: 320 V, Voltage - UL: 300 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TBP03P2-350-06BEOR TBP03P2-350-06BEOR Hersteller : SAME SKY tbp03p2350.pdf Conn Terminal Block RCP 6 POS 3.5mm Spring Clamp ST Cable Mount 8A
auf Bestellung 184 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 84
TBP03P2-350-06BEOR TBP03P2-350-06BEOR Hersteller : CUI DEVICES tbp03p2-350.pdf Conn Terminal Block F 6 POS 3.5mm Spring Clamp ST Cable Mount 8A
auf Bestellung 200 Stücke:
Mindestbestellmenge: 62
TBP03P2-350-06BEOR TBP03P2-350-06BEOR Hersteller : Same Sky tbp03p2-350.pdf Pluggable Terminal Blocks Terminal Block, Pluggable Spring Female, 3.5, 6 Poles, Blue with Orange tab
auf Bestellung 616 Stücke:
TBP03P2-350-06BEOR TBP03P2-350-06BEOR Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) tbp03p2-350.pdf Description: TERM BLOCK PLUG 6POS 3.50MM
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 6
Pitch: 0.138" (3.50mm)
Type: Plug, Female Sockets
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Termination Style: Screwless - Leg Spring, Push-In Spring
Current - IEC: 8A
Number of Levels: 1
Wire Gauge or Range - AWG: 16-24 AWG
Wire Gauge or Range - mm²: 0.2-1.5mm²
Positions Per Level: 6
Plug Wire Entry: 180°
Contact Mating Finish: Tin
Part Status: Active
Current - UL: 8 A
Voltage - IEC: 320 V
Voltage - UL: 300 V
auf Bestellung 1414 Stücke:
Mindestbestellmenge: 4
TBP03P2-350-06BEOR Hersteller : Same Sky tbp03p2-350.pdf Category: Pluggable terminal blocks
Description: Connector: pluggable terminal block; plug; female; 8A; 320V; PIN: 6
Kind of connector: female
Current rating: 8A
Rated voltage: 0.32kV
Number of pins: 6
Body colour: blue
Contacts pitch: 3.5mm