Produkte > CUI DEVICES > TBP03P2-350-08BEOR
TBP03P2-350-08BEOR
TBP03P2-350-08BEOR CUI DEVICES
tbp03p2-350.pdf
Hersteller: CUI DEVICES
Conn Terminal Block F 8 POS 3.5mm Spring Clamp ST Cable Mount 8A
auf Bestellung 200 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 33
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TBP03P2-350-08BEOR CUI DEVICES
Description: TERM BLOCK PLUG 8POS 3.50MM, Features: Push Button Actuated, Packaging: Box, Color: Blue, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Number of Positions: 8, Pitch: 0.138" (3.50mm), Type: Plug, Female Sockets, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Termination Style: Screwless - Leg Spring, Push-In Spring, Current - IEC: 8A, Number of Levels: 1, Wire Gauge or Range - AWG: 16-24 AWG, Wire Gauge or Range - mm²: 0.2-1.5mm², Positions Per Level: 8, Plug Wire Entry: 180°, Contact Mating Finish: Tin, Current - UL: 8 A, Voltage - IEC: 320 V, Voltage - UL: 300 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TBP03P2-350-08BEOR TBP03P2-350-08BEOR Hersteller : Same Sky tbp03p2-350.pdf Pluggable Terminal Blocks Terminal Block, Pluggable Spring Female, 3.5, 8 Poles, Blue with Orange tab
auf Bestellung 15504 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
TBP03P2-350-08BEOR TBP03P2-350-08BEOR Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) tbp03p2-350.pdf Description: TERM BLOCK PLUG 8POS 3.50MM
Features: Push Button Actuated
Packaging: Box
Color: Blue
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 8
Pitch: 0.138" (3.50mm)
Type: Plug, Female Sockets
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Termination Style: Screwless - Leg Spring, Push-In Spring
Current - IEC: 8A
Number of Levels: 1
Wire Gauge or Range - AWG: 16-24 AWG
Wire Gauge or Range - mm²: 0.2-1.5mm²
Positions Per Level: 8
Plug Wire Entry: 180°
Contact Mating Finish: Tin
Current - UL: 8 A
Voltage - IEC: 320 V
Voltage - UL: 300 V
auf Bestellung 1163 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
TBP03P2-350-08BEOR TBP03P2-350-08BEOR Hersteller : SAME SKY tbp03p2350.pdf Conn Terminal Block RCP 8 POS 3.5mm Spring Clamp ST Cable Mount 8A
Produkt ist nicht verfügbar
TBP03P2-350-08BEOR Hersteller : Same Sky tbp03p2-350.pdf Category: Pluggable terminal blocks
Description: Connector: pluggable terminal block; plug; female; 8A; 320V; PIN: 8
Type of connector: pluggable terminal block
Connector: plug
Kind of connector: female
Current rating: 8A
Rated voltage: 0.32kV
Number of pins: 8
Spatial orientation: straight
Electrical mounting: spring clamp
Wire size: 24AWG...16AWG
Body colour: blue
Contacts pitch: 3.5mm