Produkte > SAME SKY > TBP03P3-350-10BE
TBP03P3-350-10BE
TBP03P3-350-10BE Same Sky
tbp03p3_350-3511174.pdf
Hersteller: Same Sky
Pluggable Terminal Blocks 2 24 Poles, Pluggable, Vertical, 3.5 Pitch, 28 16 (AWG), Terminal Block
auf Bestellung 982 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TBP03P3-350-10BE Same Sky
Description: 2~24 POLES, PLUGGABLE, VERTICAL,, Packaging: Box, Color: Blue, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Number of Positions: 10, Pitch: 0.138" (3.50mm), Type: Plug, Female Sockets, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Termination Style: Screw, Current - IEC: 7A, Number of Levels: 1, Wire Gauge or Range - AWG: 16-28 AWG, Wire Gauge or Range - mm²: 0.5-1.5mm², Positions Per Level: 10, Plug Wire Entry: 180°, Contact Mating Finish: Nickel, Current - UL: 8 A, Voltage - IEC: 250 V, Voltage - UL: 300 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TBP03P3-350-10BE TBP03P3-350-10BE Hersteller : CUI Devices tbp03p3_350-2853922.pdf Pluggable Terminal Blocks 2 24 Poles, Pluggable, Vertical, 3.5 Pitch, 28 16 (AWG), Terminal Block
auf Bestellung 1294 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Packaging: Box
Color: Blue
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 10
Pitch: 0.138" (3.50mm)
Type: Plug, Female Sockets
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Termination Style: Screw
Current - IEC: 7A
Number of Levels: 1
Wire Gauge or Range - AWG: 16-28 AWG
Wire Gauge or Range - mm²: 0.5-1.5mm²
Positions Per Level: 10
Plug Wire Entry: 180°
Contact Mating Finish: Nickel
Current - UL: 8 A
Voltage - IEC: 250 V
Voltage - UL: 300 V
auf Bestellung 266 Stücke:
Mindestbestellmenge: 5
TBP03P3-350-10BE Hersteller : Same Sky tbp03p3-350.pdf Category: Pluggable terminal blocks
Description: Connector: pluggable terminal block; plug; female; 7A; 250V; 3.5mm
Type of connector: pluggable terminal block
Connector: plug
Kind of connector: female
Current rating: 7A
Rated voltage: 0.25kV
Number of pins: 10
Spatial orientation: straight
Electrical mounting: screw terminal
Body colour: blue
Contacts pitch: 3.5mm