TBP03R1-350-02BE
TBP03R1-350-02BE Same Sky (Formerly CUI Devices)
tbp03r1-350.pdf
Hersteller: Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: TERM BLOCK HDR 2POS 3.50MM
Packaging: Box
Features: Notch Guide
Color: Blue
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 2
Pitch: 0.138" (3.50mm)
Type: Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Termination Style: Solder
Current - IEC: 7A
Number of Levels: 1
Positions Per Level: 2
Header Orientation: 90°, Right Angle
Contact Mating Finish: Tin
Part Status: Active
Current - UL: 8 A
Voltage - IEC: 250 V
Voltage - UL: 300 V
auf Bestellung 1861 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 36
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TBP03R1-350-02BE Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: TERM BLOCK HDR 2POS 3.50MM, Packaging: Box, Features: Notch Guide, Color: Blue, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 2, Pitch: 0.138" (3.50mm), Type: Header, Male Pins, Shrouded (4 Side), Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Termination Style: Solder, Current - IEC: 7A, Number of Levels: 1, Positions Per Level: 2, Header Orientation: 90°, Right Angle, Contact Mating Finish: Tin, Part Status: Active, Current - UL: 8 A, Voltage - IEC: 250 V, Voltage - UL: 300 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TBP03R1-350-02BE TBP03R1-350-02BE Hersteller : CUI Devices tbp03r1_350-2853907.pdf Pluggable Terminal Blocks 2 24 Poles, Pluggable, Receptacle, Horizontal, 3.50 Pitch, Terminal Block