Produkte > CUI DEVICES > TBP03R2-350-12BE
TBP03R2-350-12BE
TBP03R2-350-12BE CUI Devices
tbp03r2_350-2853966.pdf
Hersteller: CUI Devices
Pluggable Terminal Blocks 2 24 Poles, Pluggable, Receptacle, Vertical, 3.50 Pitch, Terminal Block
auf Bestellung 1249 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TBP03R2-350-12BE CUI Devices
Description: 2~24 POLES, PLUGGABLE, RECEPTACL, Features: Notch Guide, Packaging: Box, Color: Blue, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 12, Pitch: 0.138" (3.50mm), Type: Header, Male Pins, Shrouded (4 Side), Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Termination Style: Solder, Current - IEC: 7A, Number of Levels: 1, Positions Per Level: 12, Header Orientation: Vertical, Contact Mating Finish: Tin, Part Status: Active, Current - UL: 8 A, Voltage - IEC: 250 V, Voltage - UL: 300 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Features: Notch Guide
Packaging: Box
Color: Blue
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 12
Pitch: 0.138" (3.50mm)
Type: Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Termination Style: Solder
Current - IEC: 7A
Number of Levels: 1
Positions Per Level: 12
Header Orientation: Vertical
Contact Mating Finish: Tin
Part Status: Active
Current - UL: 8 A
Voltage - IEC: 250 V
Voltage - UL: 300 V
auf Bestellung 224 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
TBP03R2-350-12BE Hersteller : Same Sky tbp03r2-350.pdf Category: Pluggable terminal blocks
Description: Connector: pluggable terminal block; socket; male; 7A; 250V; THT
Type of connector: pluggable terminal block
Connector: socket
Kind of connector: male
Current rating: 7A
Rated voltage: 0.25kV
Number of pins: 12
Spatial orientation: straight
Electrical mounting: THT
Body colour: blue
Contacts pitch: 3.5mm