TBP04R1-500-02BE
TBP04R1-500-02BE Same Sky (Formerly CUI Devices)
tbp04r1-500.pdf
Hersteller: Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: TERM BLOCK HDR 2POS 5MM
Packaging: Box
Color: Blue
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 2
Pitch: 0.197" (5.00mm)
Type: Header, Male Pins, Shrouded (2 Side)
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Termination Style: Solder
Current - IEC: 10A
Number of Levels: 1
Positions Per Level: 2
Header Orientation: 90°, Right Angle
Contact Mating Finish: Tin
Part Status: Active
Current - UL: 15 A
Voltage - IEC: 400 V
Voltage - UL: 300 V
auf Bestellung 921 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 36
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TBP04R1-500-02BE Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: TERM BLOCK HDR 2POS 5MM, Packaging: Box, Color: Blue, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 2, Pitch: 0.197" (5.00mm), Type: Header, Male Pins, Shrouded (2 Side), Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Termination Style: Solder, Current - IEC: 10A, Number of Levels: 1, Positions Per Level: 2, Header Orientation: 90°, Right Angle, Contact Mating Finish: Tin, Part Status: Active, Current - UL: 15 A, Voltage - IEC: 400 V, Voltage - UL: 300 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TBP04R1-500-02BE TBP04R1-500-02BE Hersteller : CUI Devices tbp04r1_500-2853931.pdf Pluggable Terminal Blocks 2 24 Poles, Pluggable, Receptacle, Horizontal, 5.0 Pitch, Terminal Block