Produkte > CUI DEVICES > TBP05P1-762-05BE
TBP05P1-762-05BE
TBP05P1-762-05BE CUI Devices
tbp05p1_762-2853951.pdf
Hersteller: CUI Devices
Pluggable Terminal Blocks 2 24 Poles, Pluggable, Vertical, 7.62 Pitch, 28 12 (AWG), Terminal Block
auf Bestellung 475 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TBP05P1-762-05BE CUI Devices
Description: TERM BLOCK PLUG 5POS 7.62MM, Packaging: Box, Features: Retention Latches (Non-Wire Side), Color: Blue, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Number of Positions: 5, Pitch: 0.300" (7.62mm), Type: Plug, Female Sockets, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Termination Style: Screw, Current - IEC: 10A, Number of Levels: 1, Wire Gauge or Range - AWG: 12-28 AWG, Wire Gauge or Range - mm²: 0.5-2.5mm², Positions Per Level: 5, Plug Wire Entry: 180°, Contact Mating Finish: Nickel, Part Status: Active, Current - UL: 15 A, Voltage - IEC: 1 kV, Voltage - UL: 300 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TBP05P1-762-05BE TBP05P1-762-05BE Hersteller : Same Sky tbp05p1_762.pdf Pluggable Terminal Blocks 2 24 Poles, Pluggable, Vertical, 7.62 Pitch, 28 12 (AWG), Terminal Block
auf Bestellung 447 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
TBP05P1-762-05BE TBP05P1-762-05BE Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) tbp05p1-762.pdf Description: TERM BLOCK PLUG 5POS 7.62MM
Packaging: Box
Features: Retention Latches (Non-Wire Side)
Color: Blue
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 5
Pitch: 0.300" (7.62mm)
Type: Plug, Female Sockets
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Termination Style: Screw
Current - IEC: 10A
Wire Gauge or Range - mm²: 0.5-2.5mm²
Positions Per Level: 5
Plug Wire Entry: 180°
Contact Mating Finish: Nickel
Part Status: Active
Current - UL: 15 A
Voltage - IEC: 1 kV
Voltage - UL: 300 V
auf Bestellung 305 Stücke:
Mindestbestellmenge: 6
TBP05P1-762-05BE Hersteller : Same Sky tbp05p1-762.pdf Category: Pluggable terminal blocks
Description: Connector: pluggable terminal block; plug; female; 10A; 1kV; PIN: 5
Body colour: blue
Kind of connector: female
Type of connector: pluggable terminal block
Connector: plug
Electrical mounting: screw terminal
Contacts pitch: 7.62mm
Current rating: 10A
Number of pins: 5
Wire size: 28AWG...12AWG
Rated voltage: 1kV