Produkte > CUI DEVICES > TBP05P1-762-08BE
TBP05P1-762-08BE
TBP05P1-762-08BE CUI Devices
tbp05p1_762-2853951.pdf
Hersteller: CUI Devices
Pluggable Terminal Blocks 2 24 Poles, Pluggable, Vertical, 7.62 Pitch, 28 12 (AWG), Terminal Block
auf Bestellung 341 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TBP05P1-762-08BE CUI Devices
Description: 2~24 POLES, PLUGGABLE, VERTICAL,, Packaging: Box, Features: Retention Latches (Non-Wire Side), Color: Blue, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Number of Positions: 8, Pitch: 0.300" (7.62mm), Type: Plug, Female Sockets, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Termination Style: Screw, Current - IEC: 10A, Number of Levels: 1, Wire Gauge or Range - AWG: 12-28 AWG, Wire Gauge or Range - mm²: 0.5-2.5mm², Positions Per Level: 8, Plug Wire Entry: 180°, Contact Mating Finish: Nickel, Part Status: Active, Current - UL: 15 A, Voltage - IEC: 1 kV, Voltage - UL: 300 V.
Color: Blue
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 8
Pitch: 0.300" (7.62mm)
Type: Plug, Female Sockets
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Termination Style: Screw
Current - IEC: 10A
Wire Gauge or Range - mm²: 0.5-2.5mm²
Positions Per Level: 8
Plug Wire Entry: 180°
Contact Mating Finish: Nickel
Part Status: Active
Current - UL: 15 A
Voltage - IEC: 1 kV
Voltage - UL: 300 V
auf Bestellung 306 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
TBP05P1-762-08BE TBP05P1-762-08BE Hersteller : Same Sky tbp05p1_762.pdf Pluggable Terminal Blocks 2 24 Poles, Pluggable, Vertical, 7.62 Pitch, 28 12 (AWG), Terminal Block