Produkte > CUI DEVICES > TBP05R1-762-05GR
TBP05R1-762-05GR
TBP05R1-762-05GR CUI Devices
tbp05r1-762.pdf
Hersteller: CUI Devices
Description: 2~24 POLES, PLUGGABLE, RECEPTACL
Packaging: Box
Color: Green
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 5
Pitch: 0.300" (7.62mm)
Type: Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Termination Style: Solder
Current - IEC: 10A
Number of Levels: 1
Positions Per Level: 5
Header Orientation: 90°, Right Angle
Contact Mating Finish: Tin
Current - UL: 15 A
Voltage - IEC: 630 V
Voltage - UL: 300 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TBP05R1-762-05GR CUI Devices
Description: 2~24 POLES, PLUGGABLE, RECEPTACL, Packaging: Box, Color: Green, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 5, Pitch: 0.300" (7.62mm), Type: Header, Male Pins, Shrouded (4 Side), Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Termination Style: Solder, Current - IEC: 10A, Number of Levels: 1, Positions Per Level: 5, Header Orientation: 90°, Right Angle, Contact Mating Finish: Tin, Current - UL: 15 A, Voltage - IEC: 630 V, Voltage - UL: 300 V.
Weitere Produktangebote TBP05R1-762-05GR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TBP05R1-762-05GR TBP05R1-762-05GR Hersteller : CUI Devices tbp05r1_762-2853956.pdf Pluggable Terminal Blocks 2 24 Poles, Pluggable, Receptacle, Horizontal, 7.62 Pitch, Terminal Block