Produkte > CUI DEVICES > TBP05R2-762-05BE
TBP05R2-762-05BE
TBP05R2-762-05BE CUI Devices
tbp05r2_762-2853865.pdf
Hersteller: CUI Devices
Pluggable Terminal Blocks 2 24 Poles, Pluggable, Receptacle, Vertical, 7.62 Pitch, Terminal Block
auf Bestellung 553 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TBP05R2-762-05BE CUI Devices
Description: 2~24 POLES, PLUGGABLE, RECEPTACL, Packaging: Box, Color: Blue, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 5, Pitch: 0.300" (7.62mm), Type: Header, Male Pins, Shrouded (4 Side), Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Termination Style: Solder, Current - IEC: 10A, Number of Levels: 1, Positions Per Level: 5, Header Orientation: Vertical, Contact Mating Finish: Tin, Part Status: Active, Current - UL: 15 A, Voltage - IEC: 630 V, Voltage - UL: 300 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TBP05R2-762-05BE TBP05R2-762-05BE Hersteller : Same Sky tbp05r2_762-3511123.pdf Pluggable Terminal Blocks 2 24 Poles, Pluggable, Receptacle, Vertical, 7.62 Pitch, Terminal Block
auf Bestellung 535 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 5
Pitch: 0.300" (7.62mm)
Type: Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Termination Style: Solder
Current - IEC: 10A
Number of Levels: 1
Positions Per Level: 5
Header Orientation: Vertical
Contact Mating Finish: Tin
Part Status: Active
Current - UL: 15 A
Voltage - IEC: 630 V
Voltage - UL: 300 V
auf Bestellung 754 Stücke:
Mindestbestellmenge: 10
TBP05R2-762-05BE Hersteller : Same Sky tbp05r2-762.pdf Category: Pluggable terminal blocks
Description: Connector: pluggable terminal block; socket; male; 10A; 630V; THT
Body colour: blue
Kind of connector: male
Type of connector: pluggable terminal block
Connector: socket
Electrical mounting: THT
Contacts pitch: 7.62mm
Current rating: 10A
Number of pins: 5
Rated voltage: 0.63kV