TBP05R2-762-07BE
TBP05R2-762-07BE Same Sky (Formerly CUI Devices)
tbp05r2-762.pdf
Hersteller: Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: TERM BLOCK HDR 7POS 7.62MM
Packaging: Box
Color: Blue
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 7
Pitch: 0.300" (7.62mm)
Type: Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Termination Style: Solder
Current - IEC: 10A
Number of Levels: 1
Positions Per Level: 7
Header Orientation: Vertical
Contact Mating Finish: Tin
Part Status: Active
Current - UL: 15 A
Voltage - IEC: 630 V
Voltage - UL: 300 V
auf Bestellung 398 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TBP05R2-762-07BE Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: TERM BLOCK HDR 7POS 7.62MM, Packaging: Box, Color: Blue, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 7, Pitch: 0.300" (7.62mm), Type: Header, Male Pins, Shrouded (4 Side), Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Termination Style: Solder, Current - IEC: 10A, Number of Levels: 1, Positions Per Level: 7, Header Orientation: Vertical, Contact Mating Finish: Tin, Part Status: Active, Current - UL: 15 A, Voltage - IEC: 630 V, Voltage - UL: 300 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TBP05R2-762-07BE TBP05R2-762-07BE Hersteller : CUI Devices tbp05r2_762-2853865.pdf Pluggable Terminal Blocks 2 24 Poles, Pluggable, Receptacle, Vertical, 7.62 Pitch, Terminal Block