Produkte > INFINEON TECHNOLOGIES > TC1724N192F80HRACKXUMA2
TC1724N192F80HRACKXUMA2
TC1724N192F80HRACKXUMA2 Infineon Technologies
4495tc1724_ds_v1.1.pdffolderiddb3a304412b407950112b409ae7c0343fileidd.pdf
Hersteller: Infineon Technologies
32-Bit Single-Chip Microcontroller
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TC1724N192F80HRACKXUMA2 Infineon Technologies
Description: IC MCU 32BIT 1.5MB FLASH 144LQFP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 144-LQFP, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 80MHz, Program Memory Size: 1.5MB (1.5M x 8), RAM Size: 152K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA), Oscillator Type: External, Program Memory Type: FLASH, EEPROM Size: 64K x 8, Core Processor: TriCore™, Data Converters: A/D 4x10b, 24x12b, Core Size: 32-Bit Single-Core, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.17V ~ 3.63V, Connectivity: ASC, CANbus, MLI, MSC, SSC, Peripherals: DMA, POR, WDT, Supplier Device Package: PG-LQFP-144-17, Number of I/O: 95, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote TC1724N192F80HRACKXUMA2
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 144-LQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 80MHz
Program Memory Size: 1.5MB (1.5M x 8)
RAM Size: 152K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Oscillator Type: External
Program Memory Type: FLASH
EEPROM Size: 64K x 8
Core Processor: TriCore™
Data Converters: A/D 4x10b, 24x12b
Core Size: 32-Bit Single-Core
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.17V ~ 3.63V