Produkte > INFINEON TECHNOLOGIES > TC1728N192F133HRACKXUMA2
TC1728N192F133HRACKXUMA2
TC1728N192F133HRACKXUMA2 Infineon Technologies
TC1728_DS_v12.pdf?fileId=db3a304335c2937a0135e269414c4412
Hersteller: Infineon Technologies
Description: IC MCU 32BIT 1.5MB FLASH 176LQFP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 176-LQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 133MHz
Program Memory Size: 1.5MB (1.5M x 8)
RAM Size: 152K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Oscillator Type: External
Program Memory Type: FLASH
EEPROM Size: 64K x 8
Core Processor: TriCore™
Data Converters: A/D 4x10b, 32x12b
Core Size: 32-Bit Single-Core
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.17V ~ 3.63V
Connectivity: ASC, CANbus, MLI, MSC, SSC
Peripherals: DMA, POR, WDT
Supplier Device Package: PG-LQFP-176-6
Part Status: Active
Number of I/O: 127
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TC1728N192F133HRACKXUMA2 Infineon Technologies
Description: IC MCU 32BIT 1.5MB FLASH 176LQFP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 176-LQFP, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 133MHz, Program Memory Size: 1.5MB (1.5M x 8), RAM Size: 152K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA), Oscillator Type: External, Program Memory Type: FLASH, EEPROM Size: 64K x 8, Core Processor: TriCore™, Data Converters: A/D 4x10b, 32x12b, Core Size: 32-Bit Single-Core, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.17V ~ 3.63V, Connectivity: ASC, CANbus, MLI, MSC, SSC, Peripherals: DMA, POR, WDT, Supplier Device Package: PG-LQFP-176-6, Part Status: Active, Number of I/O: 127, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 176-LQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 133MHz
RAM Size: 152K x 8
Oscillator Type: External
Program Memory Type: FLASH
EEPROM Size: 64K x 8
Core Processor: TriCore™
Core Size: 32-Bit Single-Core