Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > TCBB476M006CRSZ0723
TCBB476M006CRSZ0723
TCBB476M006CRSZ0723 KYOCERA AVX Components
3755621850304703tcb.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Tant Polymer 47uF 6.3VDC B CASE 20%( 3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.07 Ohm 125°C T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TCBB476M006CRSZ0723 KYOCERA AVX Components
Description: CAP TANT POLY 47UF 6.3V 1411, Tolerance: ±20%, Features: General Purpose, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1411 (3528 Metric), Size / Dimension: 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Ratings: COTS, ESR (Equivalent Series Resistance): 70mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C, Manufacturer Size Code: B, Height - Seated (Max): 0.083" (2.10mm), Part Status: Active, Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 6.3 V.
Weitere Produktangebote TCBB476M006CRSZ0723
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TCBB476M006CRSZ0723 TCBB476M006CRSZ0723 Hersteller : KYOCERA AVX TCB.pdf Description: CAP TANT POLY 47UF 6.3V 1411
Tolerance: ±20%
Features: General Purpose
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 1411 (3528 Metric)
Size / Dimension: 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Ratings: COTS
ESR (Equivalent Series Resistance): 70mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code: B
Height - Seated (Max): 0.083" (2.10mm)
Part Status: Active
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Produkt ist nicht verfügbar
TCBB476M006CRSZ0723 TCBB476M006CRSZ0723 Hersteller : AVX TCB-1374677.pdf Tantalum Capacitors - Polymer SMD 47uF 6.3V 20% ESR=70mOhms