Produkte > KYOCERA AVX > TCJU157M035R0100E
TCJU157M035R0100E
TCJU157M035R0100E KYOCERA AVX
TCJ.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: CAP TANT POLY 150UF 35V 2924
Tolerance: ±20%
Features: General Purpose
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 2924 (7361 Metric)
Size / Dimension: 0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance): 100mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Manufacturer Size Code: U
Height - Seated (Max): 0.169" (4.30mm)
Capacitance: 150 µF
Voltage - Rated: 35 V
auf Bestellung 316 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TCJU157M035R0100E KYOCERA AVX
Description: CAP TANT POLY 150UF 35V 2924, Tolerance: ±20%, Features: General Purpose, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2924 (7361 Metric), Size / Dimension: 0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, ESR (Equivalent Series Resistance): 100mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Manufacturer Size Code: U, Height - Seated (Max): 0.169" (4.30mm), Capacitance: 150 µF, Voltage - Rated: 35 V.
Weitere Produktangebote TCJU157M035R0100E
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TCJU157M035R0100E Hersteller : AVX TCJ.pdf Конденсатор танталовий smd, С = 150 мкФ, U, В = 35, Розм = 7,3 x 6,1 x 4,3 мм, Точн., % = 20, Опис Конденсатор танталовий smd, Тексп, °C = -55...+105,... Група товару: Конденсатори Корпус: 7.30х6.10х4.3mm Од. вим: шт
Anzahl je Verpackung: 400 Stücke
verfügbar 5 Stücke:
TCJU157M035R0100E TCJU157M035R0100E Hersteller : KYOCERA AVX Components tcj.pdf Cap Tant Polymer 150uF 35VDC U CASE 20%( 7.3 X 6.1 X 4.1mm) Inward L SMD 7361-43 0.1 Ohm 105°C T/R
Produkt ist nicht verfügbar
TCJU157M035R0100E TCJU157M035R0100E Hersteller : KYOCERA AVX TCJ.pdf Description: CAP TANT POLY 150UF 35V 2924
Tolerance: ±20%
Features: General Purpose
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Manufacturer Size Code: U
Capacitance: 150 µF
Voltage - Rated: 35 V
Produkt ist nicht verfügbar
TCJU157M035R0100E TCJU157M035R0100E Hersteller : KYOCERA AVX TCJ.pdf Tantalum Capacitors - Polymer 35V 150uF 20% 2924 ESR=100mOhm Black Resin
Description: Capacitor: tantalum-polymer; low ESR; 150uF; 35VDC; U; 2924; SMD
Type of capacitor: tantalum-polymer
Kind of capacitor: low ESR
Capacitance: 150µF
Operating voltage: 35V DC
Case: U
Case - inch: 2924
Case - mm: 7361
Mounting: SMD
ESR value: 100mΩ
Manufacturer series: TCJ
Tolerance: ±20%
Roll diameter max.: 180mm
Operating temperature: -55...125°C