Produkte > VISHAYSEMICO > TCLT1001
TCLT1001 VishaySemico
TCLT10..Series.pdf
Hersteller: VishaySemico
auf Bestellung 20000 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TCLT1001 VishaySemico
Description: OPTOISOLATOR 5KV 1CH TRANS 4-SOP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 4-SMD, Gull Wing, Output Type: Transistor, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 1.25V, Input Type: DC, Current - Output / Channel: 50mA, Voltage - Isolation: 5000Vrms, Current Transfer Ratio (Min): 40% @ 10mA, Vce Saturation (Max): 300mV, Current Transfer Ratio (Max): 80% @ 10mA, Supplier Device Package: 4-SOP, Voltage - Output (Max): 70V, Turn On / Turn Off Time (Typ): 6µs, 5µs, Rise / Fall Time (Typ): 3µs, 4.7µs, Part Status: Active, Number of Channels: 1, Current - DC Forward (If) (Max): 60 mA.
Weitere Produktangebote TCLT1001
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 4-SMD, Gull Wing
Output Type: Transistor
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 1.25V
Input Type: DC
Current - Output / Channel: 50mA
Voltage - Isolation: 5000Vrms
Current Transfer Ratio (Min): 40% @ 10mA
Vce Saturation (Max): 300mV
Current Transfer Ratio (Max): 80% @ 10mA
Supplier Device Package: 4-SOP
Voltage - Output (Max): 70V
Turn On / Turn Off Time (Typ): 6µs, 5µs
Rise / Fall Time (Typ): 3µs, 4.7µs
Part Status: Active
Number of Channels: 1
Current - DC Forward (If) (Max): 60 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
TCLT1001 Hersteller : VISHAY TCLT10..Series.pdf Category: Optocouplers - analog output
Description: Optocoupler; SMD; Ch: 1; OUT: transistor; Uinsul: 5kV; Uce: 70V; SOP4
Type of optocoupler: optocoupler
Mounting: SMD
Number of channels: 1
Kind of output: transistor
Insulation voltage: 5kV
Collector-emitter voltage: 70V
Case: SOP4
Turn-on time: 6µs
Turn-off time: 5µs
Max. off-state voltage: 6V