Technische Details TCLT1003 Vishay
Description: OPTOISOLATOR 5KV 1CH TRANS 4-SOP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 4-SMD, Gull Wing, Output Type: Transistor, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 1.25V, Input Type: DC, Current - Output / Channel: 50mA, Voltage - Isolation: 5000Vrms, Current Transfer Ratio (Min): 100% @ 10mA, Vce Saturation (Max): 300mV, Current Transfer Ratio (Max): 200% @ 10mA, Supplier Device Package: 4-SOP, Voltage - Output (Max): 70V, Turn On / Turn Off Time (Typ): 6µs, 5µs, Rise / Fall Time (Typ): 3µs, 4.7µs, Part Status: Active, Number of Channels: 1, Current - DC Forward (If) (Max): 60 mA.
Preis | ||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
TCLT1003 | Hersteller : Vishay |
Optocoupler DC-IN 1-CH Transistor DC-OUT 4-Pin SOP T/R |
auf Bestellung 39000 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
auf Bestellung 998 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
TCLT1003 | Hersteller : Vishay Semiconductor Opto Division |
auf Bestellung 108000 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
Category: Optocouplers - analog outputDescription: Optocoupler; SMD; Ch: 1; OUT: transistor; Uinsul: 5kV; Uce: 70V; SOP4L Manufacturer series: TCLT100. Case: SOP4L Type of optocoupler: optocoupler Mounting: SMD Kind of output: transistor Turn-on time: 6µs Turn-off time: 5µs Number of channels: 1 CTR@If: 100-200%@10mA Collector-emitter voltage: 70V Insulation voltage: 5kV |
TCLT1003 | Hersteller : Vishay Semiconductors |
Transistor Output Optocouplers Phototransistor Out |
Description: OPTOISOLATOR 5KV 1CH TRANS 4-SOPPackaging: Cut Tape (CT) Package / Case: 4-SMD, Gull Wing Output Type: Transistor Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -55°C ~ 100°C Voltage - Forward (Vf) (Typ): 1.25V Input Type: DC Current - Output / Channel: 50mA Voltage - Isolation: 5000Vrms Current Transfer Ratio (Min): 100% @ 10mA Vce Saturation (Max): 300mV Current Transfer Ratio (Max): 200% @ 10mA Supplier Device Package: 4-SOP Voltage - Output (Max): 70V Turn On / Turn Off Time (Typ): 6µs, 5µs Rise / Fall Time (Typ): 3µs, 4.7µs Part Status: Active Number of Channels: 1 Current - DC Forward (If) (Max): 60 mA |
Description: VISHAY - TCLT1003 - Optokoppler, Transistorausgang, 1 Kanal, SOP, 4 Pin(s), 60 mA, 5 kV, 100 %tariffCode: 85414900 rohsCompliant: YES Anzahl der Kanäle: 1 Kanal hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES CTR, min.: 100% usEccn: EAR99 Isolationsspannung: 5kV Durchlassstrom If, max.: 60mA euEccn: NLR Kollektor-Emitter-Spannung V(br)ceo: 70V Bauform - Optokoppler: SOP Anzahl der Pins: 4Pin(s) Produktpalette: - productTraceability: Yes-Date/Lot Code SVHC: No SVHC (07-Nov-2024) |
single; CTR 100-200%; Ic 50mA; Uout 70V; Uiso 5kV TCLT1003 OOTCLT1003Anzahl je Verpackung: 50 Stücke |
auf Bestellung 2 Stücke: Lieferzeit 7-14 Tag (e) |
TCLT1003 Produktcode: 62403
zu Favoriten hinzufügen
Lieblingsprodukt
IC > Optokoppler (Optrone) |
Produkt ist nicht verfügbar
auf Bestellung 85 Stücke: Lieferzeit 7-14 Tag (e) |
auf Bestellung 3000 Stücke: Lieferzeit 7-14 Tag (e) |
auf Bestellung 94 Stücke: Lieferzeit 7-14 Tag (e) |
Транзисторная оптопара, CTR=100...200 при 10мА, Vce=70В, изол. 5000В, SO6L4 (SMD) Група товару: Оптрони та твердотільні реле Од. вим: шт |