Produkte > VISHAY > TCLT1004
TCLT1004
TCLT1004 Vishay
tclt1000.pdf
Hersteller: Vishay
Optocoupler DC-IN 1-CH Transistor DC-OUT 4-Pin SOP T/R
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TCLT1004 Vishay
Description: OPTOISOLATOR 5KV 1CH TRANS 4-SOP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 4-SMD, Gull Wing, Output Type: Transistor, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 1.25V, Input Type: DC, Current - Output / Channel: 50mA, Voltage - Isolation: 5000Vrms, Current Transfer Ratio (Min): 160% @ 10mA, Vce Saturation (Max): 300mV, Current Transfer Ratio (Max): 320% @ 10mA, Supplier Device Package: 4-SOP, Voltage - Output (Max): 70V, Turn On / Turn Off Time (Typ): 6µs, 5µs, Rise / Fall Time (Typ): 3µs, 4.7µs, Part Status: Active, Number of Channels: 1, Current - DC Forward (If) (Max): 60 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 1.25V
Input Type: DC
Current - Output / Channel: 50mA
Voltage - Isolation: 5000Vrms
Current Transfer Ratio (Min): 160% @ 10mA
Vce Saturation (Max): 300mV
Current Transfer Ratio (Max): 320% @ 10mA
Supplier Device Package: 4-SOP
Voltage - Output (Max): 70V
Number of Channels: 1
Current - DC Forward (If) (Max): 60 mA
TCLT1004 TCLT1004 Hersteller : Vishay Semiconductors tclt1000.pdf Transistor Output Optocouplers Phototransistor 160-320%CTR 10mA VDE
Mindestbestellmenge: 3
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Input Type: DC
Voltage - Isolation: 5000Vrms
Vce Saturation (Max): 300mV
Supplier Device Package: 4-SOP
Voltage - Output (Max): 70V
Number of Channels: 1
Mindestbestellmenge: 16
TCLT1004 TCLT1004 Hersteller : VISHAY VISH-S-A0002281477-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: VISHAY - TCLT1004 - Optokoppler, 1 Kanal, SOP, 4 Pin(s), 60 mA, 5 kV, 160 %
tariffCode: 85414900
rohsCompliant: YES
Anzahl der Kanäle: 1 Kanal
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
CTR, min.: 160%
usEccn: EAR99
Isolationsspannung: 5kV
Durchlassstrom If, max.: 60mA
euEccn: NLR
Kollektor-Emitter-Spannung V(br)ceo: 70V
Bauform - Optokoppler: SOP
Anzahl der Pins: 4Pin(s)
Produktpalette: TCLT100x
productTraceability: No
SVHC: No SVHC (07-Nov-2024)
auf Bestellung 524 Stücke:
TCLT1004 tclt1000.pdf
Produkt ist nicht verfügbar
TCLT1004 Hersteller : Vishay tclt1000.pdf Transistor Output Optocouplers Phototransistor 160-320%CTR 10mA VDE Група товару: Транзистори Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
TCLT1004 Hersteller : VISHAY tclt1000.pdf Category: Optocouplers - analog output
Description: Optocoupler; SMD; Ch: 1; OUT: transistor; Uinsul: 5kV; Uce: 70V; SOP4L
Kind of output: transistor
Insulation voltage: 5kV
CTR@If: 160-320%@10mA
Collector-emitter voltage: 70V
Case: SOP4L
Conform to the norm: UL
Turn-on time: 6µs
Turn-off time: 5µs
Max. off-state voltage: 6V