Produkte > VISHAY > TCLT1600
TCLT1600
TCLT1600 Vishay
tclt1600.pdf
Hersteller: Vishay
Optocoupler AC-IN 1-CH Transistor DC-OUT 4-Pin SOP T/R
auf Bestellung 9000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TCLT1600 Vishay
Description: OPTOISOLATOR 5KV 1CH TRANS 4-SOP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 4-SMD, Gull Wing, Output Type: Transistor, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 1.25V, Input Type: AC, DC, Current - Output / Channel: 50mA, Voltage - Isolation: 5000Vrms, Current Transfer Ratio (Min): 80% @ 5mA, Vce Saturation (Max): 300mV, Current Transfer Ratio (Max): 300% @ 5mA, Supplier Device Package: 4-SOP (2.54mm), Voltage - Output (Max): 70V, Turn On / Turn Off Time (Typ): 6µs, 5µs, Rise / Fall Time (Typ): 3µs, 4.7µs, Part Status: Active, Number of Channels: 1, Current - DC Forward (If) (Max): 60 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 6000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 1.25V
Input Type: AC, DC
Current - Output / Channel: 50mA
Voltage - Isolation: 5000Vrms
Current Transfer Ratio (Min): 80% @ 5mA
Vce Saturation (Max): 300mV
Current Transfer Ratio (Max): 300% @ 5mA
Supplier Device Package: 4-SOP (2.54mm)
Voltage - Output (Max): 70V
Number of Channels: 1
Current - DC Forward (If) (Max): 60 mA
Mindestbestellmenge: 216
TCLT1600 TCLT1600 Hersteller : VISHAY TCLT1600.pdf Category: Optocouplers - analog output
Description: Optocoupler; SMD; Ch: 1; OUT: transistor; Uinsul: 5kV; Uce: 70V; SOP4L
Kind of output: transistor
Insulation voltage: 5kV
CTR@If: 80-300%@5mA
Collector-emitter voltage: 70V
Case: SOP4L
Turn-on time: 9µs
Turn-off time: 10µs
Mindestbestellmenge: 99
Mindestbestellmenge: 3
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Input Type: AC, DC
Voltage - Isolation: 5000Vrms
Vce Saturation (Max): 300mV
Voltage - Output (Max): 70V
Part Status: Active
Mindestbestellmenge: 15
TCLT1600 TCLT1600 Hersteller : VISHAY tclt1600.pdf Description: VISHAY - TCLT1600 - Optokoppler, Transistorausgang, 1 Kanal, SOP, 4 Pin(s), 60 mA, 5 kV, 80 %
tariffCode: 85414900
rohsCompliant: YES
Anzahl der Kanäle: 1 Kanal
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
CTR, min.: 80%
usEccn: EAR99
Isolationsspannung: 5kV
Durchlassstrom If, max.: 60mA
euEccn: NLR
Kollektor-Emitter-Spannung V(br)ceo: 70V
Bauform - Optokoppler: SOP
Anzahl der Pins: 4Pin(s)
Produktpalette: -
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
SVHC: No SVHC (07-Nov-2024)
auf Bestellung 3 Stücke:
tariffCode: 85414900
rohsCompliant: YES
Anzahl der Kanäle: 1 Kanal
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
CTR, min.: 80%
usEccn: EAR99
Isolationsspannung: 5kV
Durchlassstrom If, max.: 60mA
euEccn: NLR
Bauform - Optokoppler: SOP
Anzahl der Pins: 4Pin(s)