TCMT4600T0
TCMT4600T0 Vishay Semiconductor Opto Division
tcmt1600.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductor Opto Division
Description: OPTOISO 3.75KV 4CH TRANS 16-SOP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 16-SOIC (0.173", 4.40mm Width)
Output Type: Transistor
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 1.35V
Input Type: AC, DC
Current - Output / Channel: 50mA
Voltage - Isolation: 3750Vrms
Current Transfer Ratio (Min): 80% @ 5mA
Vce Saturation (Max): 300mV
Current Transfer Ratio (Max): 300% @ 5mA
Supplier Device Package: 16-SOP
Voltage - Output (Max): 70V
Turn On / Turn Off Time (Typ): 6µs, 5µs
Rise / Fall Time (Typ): 3µs, 4.7µs
Part Status: Active
Number of Channels: 4
Current - DC Forward (If) (Max): 60 mA
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TCMT4600T0 Vishay Semiconductor Opto Division
Description: OPTOISO 3.75KV 4CH TRANS 16-SOP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 16-SOIC (0.173", 4.40mm Width), Output Type: Transistor, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 1.35V, Input Type: AC, DC, Current - Output / Channel: 50mA, Voltage - Isolation: 3750Vrms, Current Transfer Ratio (Min): 80% @ 5mA, Vce Saturation (Max): 300mV, Current Transfer Ratio (Max): 300% @ 5mA, Supplier Device Package: 16-SOP, Voltage - Output (Max): 70V, Turn On / Turn Off Time (Typ): 6µs, 5µs, Rise / Fall Time (Typ): 3µs, 4.7µs, Part Status: Active, Number of Channels: 4, Current - DC Forward (If) (Max): 60 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 9566 Stücke:
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Transistor
Mounting Type: Surface Mount
Input Type: AC, DC
Voltage - Isolation: 3750Vrms
Vce Saturation (Max): 300mV
Voltage - Output (Max): 70V
Part Status: Active
Number of Channels: 4