Produkte > INFINEON TECHNOLOGIES > TDB6HK180N16RRPB11BPSA1
TDB6HK180N16RRPB11BPSA1
TDB6HK180N16RRPB11BPSA1 Infineon Technologies
Infineon-TDB6HK180N16RR-DS-v02_00-en_cn.pdf?fileId=db3a304340f610c201410c3f12e4330c
Hersteller: Infineon Technologies
Description: SCR MODULE 1.6KV MODULE
Packaging: Tray
Package / Case: Module
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: 175°C (TJ)
Structure: Bridge, 3-Phase - SCRs/Diodes - IGBT with Diode
Current - Hold (Ih) (Max): 220 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 100 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 1600A @ 50Hz
Number of SCRs, Diodes: 3 SCRs, 3 Diodes
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 2 V
Voltage - Off State: 1.6 kV
auf Bestellung 20 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TDB6HK180N16RRPB11BPSA1 Infineon Technologies
Description: SCR MODULE 1.6KV MODULE, Packaging: Bulk, Package / Case: Module, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: 175°C (TJ), Structure: Bridge, 3-Phase - SCRs/Diodes - IGBT with Diode, Current - Hold (Ih) (Max): 220 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 100 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 1600A @ 50Hz, Number of SCRs, Diodes: 3 SCRs, 3 Diodes, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 2 V, Part Status: Active, Voltage - Off State: 1.6 kV.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Bulk
Package / Case: Module
Mounting Type: Chassis Mount
Part Status: Active
Voltage - Off State: 1.6 kV
auf Bestellung 43 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
TDB6HK180N16RRPB11BPSA1 Hersteller : Infineon Technologies infineontdb6hk180n16rrdsv0200enjp.pdf Trans IGBT Module N-CH 1200V 140A 515W 29-Pin
auf Bestellung 42 Stücke:
Mindestbestellmenge: 25
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Module: IGBT; EconoPACK™ 2
Type of semiconductor module: IGBT
Gate-emitter voltage: ±20V