TE1200B100RJ
TE1200B100RJ TE Connectivity Passive Product
product-2-1879454-5.datasheet.pdf
Hersteller: TE Connectivity Passive Product
Description: RES CHAS MNT 100 OHM 5% 1200W
Power (Watts): 1200W
Tolerance: ±5%
Lead Style: Solder Lugs
Features: Flame Proof, Safety
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Tubular
Temperature Coefficient: ±440ppm/°C
Size / Dimension: 2.362" Dia x 16.339" L (60.00mm x 415.00mm)
Composition: Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Mounting Feature: Brackets
Coating, Housing Type: Silicone Coated
Part Status: Active
Resistance: 100 Ohms
auf Bestellung 7 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TE1200B100RJ TE Connectivity Passive Product
Description: RES CHAS MNT 100 OHM 5% 1200W, Power (Watts): 1200W, Tolerance: ±5%, Lead Style: Solder Lugs, Features: Flame Proof, Safety, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Tubular, Temperature Coefficient: ±440ppm/°C, Size / Dimension: 2.362" Dia x 16.339" L (60.00mm x 415.00mm), Composition: Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Mounting Feature: Brackets, Coating, Housing Type: Silicone Coated, Part Status: Active, Resistance: 100 Ohms.
Weitere Produktangebote TE1200B100RJ
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TE1200B100RJ TE1200B100RJ Hersteller : TE Connectivity / CGS NG_DS_9-1773453-2_C-735526.pdf Wirewound Resistors - Chassis Mount TE 1200W 100R 5% Bracket