TE600B2R7J
TE600B2R7J TE Connectivity Passive Product
product-1879451-6.datasheet.pdf
Hersteller: TE Connectivity Passive Product
Description: RES CHAS MNT 2.7 OHM 5% 600W
Packaging: Bulk
Power (Watts): 600W
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial, Tubular
Temperature Coefficient: ±440ppm/°C
Size / Dimension: 1.575" Dia x 13.583" L (40.00mm x 345.00mm)
Composition: Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Mounting Feature: Brackets
Coating, Housing Type: Silicone Coated
Part Status: Active
Resistance: 2.7 Ohms
auf Bestellung 4 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details TE600B2R7J TE Connectivity Passive Product
Description: RES CHAS MNT 2.7 OHM 5% 600W, Packaging: Bulk, Power (Watts): 600W, Tolerance: ±5%, Lead Style: Solder Lugs, Features: Flame Proof, Safety, Package / Case: Radial, Tubular, Temperature Coefficient: ±440ppm/°C, Size / Dimension: 1.575" Dia x 13.583" L (40.00mm x 345.00mm), Composition: Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Mounting Feature: Brackets, Coating, Housing Type: Silicone Coated, Part Status: Active, Resistance: 2.7 Ohms.
Weitere Produktangebote TE600B2R7J
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TE600B2R7J TE600B2R7J Hersteller : TE Connectivity / CGS NG_DS_9-1773453-2_C-727906.pdf Wirewound Resistors - Chassis Mount TE 600W 2R7 5% Bracket