Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > THA143M010AC0C
THA143M010AC0C
THA143M010AC0C Cornell Dubilier - CDE
THA-1859858.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 14000uF 20% 10V Aluminum Capacitor
auf Bestellung 45 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details THA143M010AC0C Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 14000UF 20% 10V FLATPCK, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: FlatPack, Size / Dimension: 2.118" L x 0.953" W (53.80mm x 24.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 70mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.335" (8.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 14000 µF, Voltage - Rated: 10 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.5 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.75 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote THA143M010AC0C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
THA143M010AC0C THA143M010AC0C Hersteller : Cornell Dubilier Knowles THA.pdf Description: CAP ALUM 14000UF 20% 10V FLATPCK
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: FlatPack
Size / Dimension: 2.118" L x 0.953" W (53.80mm x 24.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 70mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.335" (8.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 14000 µF
Voltage - Rated: 10 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.5 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.75 A @ 20 kHz