Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TL1963A-15DCQT
TL1963A-15DCQT
TL1963A-15DCQT Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftl1963a
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC REG LIN 1.5V 1.5A SOT-223-6
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOT-223-6
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1.5A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 1 mA
Voltage - Input (Max): 20V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-223-6
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V
Control Features: Enable
Part Status: Last Time Buy
PSRR: 63dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.55V @ 1.5A
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Current - Supply (Max): 80 mA
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 250
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TL1963A-15DCQT Texas Instruments
Description: IC REG LIN 1.5V 1.5A SOT-223-6, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOT-223-6, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 1.5A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 1 mA, Voltage - Input (Max): 20V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-223-6, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V, Control Features: Enable, Part Status: Last Time Buy, PSRR: 63dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.55V @ 1.5A, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Current - Supply (Max): 80 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TL1963A-15DCQT TL1963A-15DCQT Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftl1963a Description: IC REG LIN 1.5V 1.5A SOT-223-6
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SOT-223-6
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1.5A
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 1 mA
Voltage - Input (Max): 20V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Part Status: Last Time Buy
PSRR: 63dB (120Hz)
Current - Supply (Max): 80 mA
auf Bestellung 956 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
TL1963A-15DCQT TL1963A-15DCQT Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftl1963a LDO Regulator Pos 1.5V 1.5A 6-Pin(5+Tab) SOT-223 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
TL1963A-15DCQT TL1963A-15DCQT Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftl1963a LDO Voltage Regulators 1.5A Lo-Noise Fast- Trans-Resp LDO Reg A A 595-TL1963A-15DCQR