Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TL4051B12IDBZT
TL4051B12IDBZT
TL4051B12IDBZT Texas Instruments
slos487.pdf
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC VREF SHUNT 0.2% SOT23-3
Tolerance: ±0.2%
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Temperature Coefficient: 50ppm/°C
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Reference Type: Shunt
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package: SOT-23-3
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.225V
Noise - 10Hz to 10kHz: 20µVrms
Part Status: Active
Current - Cathode: 65 µA
Current - Output: 12 mA
auf Bestellung 11800 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 235
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TL4051B12IDBZT Texas Instruments
Description: IC VREF SHUNT 0.2% SOT23-3, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±0.2%, Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Temperature Coefficient: 50ppm/°C, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Reference Type: Shunt, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Supplier Device Package: SOT-23-3, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.225V, Noise - 10Hz to 10kHz: 20µVrms, Part Status: Active, Current - Cathode: 65 µA, Current - Output: 12 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TL4051B12IDBZT TL4051B12IDBZT Hersteller : Texas Instruments slos487.pdf Voltage References Precision Micropower Shunt Vltg Ref A 59 A 595-TL4051B12IDBZR
auf Bestellung 248 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±0.2%
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Reference Type: Shunt
Noise - 10Hz to 10kHz: 20µVrms
Part Status: Active
Current - Cathode: 65 µA
Current - Output: 12 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±0.2%
Noise - 10Hz to 10kHz: 20µVrms
Current - Output: 12 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Description: IC: voltage reference source; 1.225V; ±0.2%; SOT23; reel,tape
Type of integrated circuit: voltage reference source
Case: SOT23
Mounting: SMD
Kind of package: reel; tape
Operating temperature: -40...85°C
Quantity in set/package: 250pcs.
Maximum output current: 12mA
Tolerance: ±0.2%
Reference voltage: 1.225V