Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TL5001QDRG4
TL5001QDRG4
TL5001QDRG4 Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftl5001
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC REG CTRLR BCK/BST/FLYBK 8SOIC
Packaging: Bulk
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Output Type: Transistor Driver
Mounting Type: Surface Mount
Function: Step-Up, Step-Down, Step-Up/Step-Down
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 20kHz ~ 500kHz
Topology: Buck, Boost, Flyback
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3.6V ~ 40V
Supplier Device Package: 8-SOIC
Synchronous Rectifier: No
Control Features: Dead Time Control, Frequency Control
Output Phases: 1
Duty Cycle (Max): 100%
Clock Sync: No
Part Status: Discontinued at Digi-Key
Number of Outputs: 1
auf Bestellung 3840 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 187
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TL5001QDRG4 Texas Instruments
Description: IC REG CTRLR BCK/BST/FLYBK 8SOIC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Output Type: Transistor Driver, Mounting Type: Surface Mount, Function: Step-Up, Step-Down, Step-Up/Step-Down, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 20kHz ~ 500kHz, Topology: Buck, Boost, Flyback, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3.6V ~ 40V, Supplier Device Package: 8-SOIC, Synchronous Rectifier: No, Control Features: Dead Time Control, Frequency Control, Output Phases: 1, Duty Cycle (Max): 100%, Clock Sync: No, Part Status: Discontinued at Digi-Key, Number of Outputs: 1.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TL5001QDRG4 TL5001QDRG4 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftl5001 DC/DC Cntrlr Single-OUT Step Down/Step Up 0.02A 500kHz 8-Pin SOIC T/R
auf Bestellung 1340 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 166
Mindestbestellmenge: 166
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
TL5001QDRG4 TL5001QDRG4 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftl5001 Description: IC REG CTRLR BCK/BST/FLYBK 8SOIC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Transistor Driver
Mounting Type: Surface Mount
Output Configuration: Positive
Topology: Buck, Boost, Flyback
Synchronous Rectifier: No
Output Phases: 1
Duty Cycle (Max): 100%
Clock Sync: No
Number of Outputs: 1
Packaging: Cut Tape (CT)
Duty Cycle (Max): 100%
TL5001QDRG4 TL5001QDRG4 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftl5001 Switching Controllers PWM Controller w/ Wi de Input Range ALT 595-TL5001QDR