Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TL750M05CKTER
TL750M05CKTER
TL750M05CKTER Texas Instruments
TL750M_Series.pdf
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC REG LIN 5V 750MA 3POWERFLEX
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-252-4, DPak (3 Leads + Tab)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 750mA
Operating Temperature: 0°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 26V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 3-PowerFLEX™
Voltage - Output (Min/Fixed): 5V
Part Status: Obsolete
PSRR: 55dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.6V @ 750mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Over Voltage, Reverse Polarity
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 370
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TL750M05CKTER Texas Instruments
Description: IC REG LIN 5V 750MA 3POWERFLEX, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-252-4, DPak (3 Leads + Tab), Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 750mA, Operating Temperature: 0°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Voltage - Input (Max): 26V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 3-PowerFLEX™, Voltage - Output (Min/Fixed): 5V, Part Status: Obsolete, PSRR: 55dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.6V @ 750mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Over Voltage, Reverse Polarity.
Weitere Produktangebote TL750M05CKTER
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TL750M05CKTER TL750M05CKTER Hersteller : Texas Instruments TL750M_Series.pdf Description: IC REG LIN 5V 750MA 3POWERFLEX
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 750mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 26V
Number of Regulators: 1
Part Status: Obsolete
PSRR: 55dB (120Hz)
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Current - Output: 750mA
Voltage - Input (Max): 26V
PSRR: 55dB (120Hz)