Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TL750M08CKVURG3
TL750M08CKVURG3
TL750M08CKVURG3 Texas Instruments
slvs021n.pdf
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 8V 750MA TO252-3
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 750mA
Operating Temperature: 0°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 26V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TO-252-3
Voltage - Output (Min/Fixed): 8V
PSRR: 55dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.6V @ 750mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Over Voltage, Reverse Polarity
auf Bestellung 7423 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 387
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TL750M08CKVURG3 Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 8V 750MA TO252-3, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 750mA, Operating Temperature: 0°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Voltage - Input (Max): 26V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TO-252-3, Voltage - Output (Min/Fixed): 8V, PSRR: 55dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.6V @ 750mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Over Voltage, Reverse Polarity.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TL750M08CKVURG3 TL750M08CKVURG3 Hersteller : Texas Instruments slvs021n.pdf LDO Regulator Pos 8V 0.75A 3-Pin(2+Tab) TO-252 T/R
auf Bestellung 5000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 289
Mindestbestellmenge: 289
TL750M08CKVURG3 TL750M08CKVURG3 Hersteller : Texas Instruments slvs021n.pdf LDO Voltage Regulators Single Output LDO 750mA
Mindestbestellmenge: 2
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
TL750M08CKVURG3 TL750M08CKVURG3 Hersteller : Texas Instruments slvs021n.pdf Description: IC REG LINEAR 8V 750MA TO252-3
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 750mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 26V
Number of Regulators: 1
PSRR: 55dB (120Hz)
Packaging: Cut Tape (CT)
Current - Output: 750mA
Voltage - Input (Max): 26V
PSRR: 55dB (120Hz)