Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TL750M12CKCSE3
TL750M12CKCSE3
TL750M12CKCSE3 Texas Instruments
slvs021n.pdf
Hersteller: Texas Instruments
LDO Regulator Pos 12V 0.75A 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 68
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TL750M12CKCSE3 Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 12V 750MA TO220-3, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-220-3, Output Type: Fixed, Mounting Type: Through Hole, Current - Output: 750mA, Operating Temperature: 0°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Voltage - Input (Max): 26V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TO-220-3, Voltage - Output (Min/Fixed): 12V, Part Status: Active, PSRR: 55dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.6V @ 750mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Over Voltage, Reverse Polarity.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TL750M12CKCSE3 TL750M12CKCSE3 Hersteller : Texas Instruments slvs021n.pdf LDO Regulator Pos 12V 0.75A 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube
auf Bestellung 274981 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 230
TL750M12CKCSE3 TL750M12CKCSE3 Hersteller : Texas Instruments slvs021n.pdf Description: IC REG LINEAR 12V 750MA TO220-3
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-220-3
Output Type: Fixed
Mounting Type: Through Hole
Current - Output: 750mA
Operating Temperature: 0°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 26V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TO-220-3
Voltage - Output (Min/Fixed): 12V
Part Status: Active
PSRR: 55dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.6V @ 750mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Over Voltage, Reverse Polarity
Mindestbestellmenge: 137
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Output Type: Fixed
Mounting Type: Through Hole
Current - Output: 750mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 26V
Number of Regulators: 1
Part Status: Active
PSRR: 55dB (120Hz)
auf Bestellung 215 Stücke:
Mindestbestellmenge: 4
TL750M12CKCSE3 TL750M12CKCSE3 Hersteller : Texas Instruments slvs021n.pdf LDO Voltage Regulators Single Output LDO 75 0mA
auf Bestellung 843 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
TL750M12CKCSE3 Hersteller : TEXAS INSTRUMENTS slvs021n.pdf Category: LDO fixed voltage regulators
Description: IC: voltage regulator; LDO,fixed; 12V; 0.75A; TO220-3; THT; 0÷125°C
Type of integrated circuit: voltage regulator
Kind of voltage regulator: fixed; LDO
Voltage drop: 0.6V
Output voltage: 12V
Output current: 0.75A
Case: TO220-3
Mounting: THT
Operating temperature: 0...125°C