TL751L10CD
TL751L10CD Texas Instruments
slvs017u.pdf
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 10V 150MA 8SOIC
Packaging: Bulk
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Operating Temperature: 0°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 26V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-SOIC
Voltage - Output (Min/Fixed): 10V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 65dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.6V @ 150mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Over Voltage, Reverse Polarity
auf Bestellung 9299 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 515
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TL751L10CD Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 10V 150MA 8SOIC, Packaging: Bulk, Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 150mA, Operating Temperature: 0°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Voltage - Input (Max): 26V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-SOIC, Voltage - Output (Min/Fixed): 10V, Control Features: Enable, Part Status: Active, PSRR: 65dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.6V @ 150mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Over Voltage, Reverse Polarity.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TL751L10CD TL751L10CD Hersteller : Texas Instruments slvs017u.pdf LDO Voltage Regulators 10V 150mA LDO A 595-TL751L10CDR
auf Bestellung 197 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
TL751L10CD slvs017u.pdf
auf Bestellung 300 Stücke:
TL751L10CD TL751L10CD Hersteller : Texas Instruments slvs017u.pdf LDO Regulator Pos 10V 0.15A 8-Pin SOIC Tube
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
TL751L10CD TL751L10CD Hersteller : Texas Instruments slvs017u.pdf Description: IC REG LINEAR 10V 150MA 8SOIC
Packaging: Tube
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 26V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 65dB (120Hz)