TL751L10CP
TL751L10CP Texas Instruments
slvs017u.pdf
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 10V 150MA 8-PDIP
Packaging: Tube
Package / Case: 8-DIP (0.300", 7.62mm)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Through Hole
Current - Output: 150mA
Operating Temperature: 0°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 26V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-PDIP
Voltage - Output (Min/Fixed): 10V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 65dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.6V @ 150mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Over Voltage, Reverse Polarity
auf Bestellung 724 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 17
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TL751L10CP Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 10V 150MA 8-PDIP, Packaging: Tube, Package / Case: 8-DIP (0.300", 7.62mm), Output Type: Fixed, Mounting Type: Through Hole, Current - Output: 150mA, Operating Temperature: 0°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Voltage - Input (Max): 26V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-PDIP, Voltage - Output (Min/Fixed): 10V, Control Features: Enable, Part Status: Active, PSRR: 65dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.6V @ 150mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Over Voltage, Reverse Polarity.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TL751L10CP TL751L10CP Hersteller : Texas Instruments slvs017u.pdf LDO Voltage Regulators 10V 150mA LDO
auf Bestellung 697 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
TL751L10CP TL751L10CP Hersteller : Texas Instruments slvs017u.pdf Description: IC REG LINEAR 10V 150MA 8-PDIP
Packaging: Bulk
Output Type: Fixed
Mounting Type: Through Hole
Current - Output: 150mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 26V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 65dB (120Hz)
auf Bestellung 24451 Stücke:
Mindestbestellmenge: 183
TL751L10CP TL751L10CP Hersteller : Texas Instruments slvs017u.pdf LDO Regulator Pos 10V 0.15A 8-Pin PDIP Tube
Produkt ist nicht verfügbar