TL751L12CD
TL751L12CD Texas Instruments
slvs017u.pdf
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 12V 150MA 8-SOIC
Packaging: Bulk
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Operating Temperature: 0°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 26V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-SOIC
Voltage - Output (Min/Fixed): 12V
Control Features: Enable
PSRR: 65dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.6V @ 150mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Over Voltage, Reverse Polarity
auf Bestellung 7149 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 192
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TL751L12CD Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 12V 150MA 8-SOIC, Packaging: Tube, Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 150mA, Operating Temperature: 0°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Voltage - Input (Max): 26V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-SOIC, Voltage - Output (Min/Fixed): 12V, Control Features: Enable, Part Status: Active, PSRR: 65dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.6V @ 150mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Over Voltage, Reverse Polarity.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TL751L12CD TL751L12CD Hersteller : Texas Instruments slvs017u.pdf Description: IC REG LINEAR 12V 150MA 8-SOIC
Packaging: Tube
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 26V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 65dB (120Hz)
auf Bestellung 623 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
TL751L12CD Hersteller : TEXAS INSTRUMENTS slvs017u.pdf Category: LDO fixed voltage regulators
Description: IC: voltage regulator; fixed; 12V; 150mA; SOIC8; SMD; 0÷125°C; ±2%
Mounting: SMD
Operating temperature: 0...125°C
Case: SOIC8
Type of integrated circuit: voltage regulator
Output current: 0.15A
Kind of voltage regulator: fixed
Voltage drop: 0.6V
Number of channels: 1
Tolerance: ±2%
Output voltage: 12V
Input voltage: 13...26V
auf Bestellung 150 Stücke:
Mindestbestellmenge: 150
TL751L12CD slvs017u.pdf
auf Bestellung 2032 Stücke:
TL751L12CD TL751L12CD Hersteller : Texas Instruments slvs017u.pdf LDO Regulator Pos 12V 0.15A 8-Pin SOIC Tube
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
TL751L12CD TL751L12CD Hersteller : Texas Instruments slvs017u.pdf LDO Voltage Regulators 12V 150mA LDO A 595- TL751L12CDR A 595-T A 595-TL751L12CDR
Description: IC: voltage regulator; LDO,fixed; 12V; 0.15A; SO8; SMD; 0÷125°C; ±2%
Mounting: SMD
Case: SO8
Output current: 0.15A
Kind of voltage regulator: fixed; LDO
Voltage drop: 0.6V
Number of channels: 1
Tolerance: ±2%
Output voltage: 12V