Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TL751M05QKVURQ1
TL751M05QKVURQ1
TL751M05QKVURQ1 Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftl751m-q1
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 5V 750MA TO252-5
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-252-5, DPak (4 Leads + Tab), TO-252AD
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 750mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 26V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TO-252-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 5V
Grade: Automotive
Part Status: Active
PSRR: 55dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.6V @ 750mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Over Voltage, Reverse Polarity
Qualification: AEC-Q100
auf Bestellung 166927 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 192
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TL751M05QKVURQ1 Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 5V 750MA TO252-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-252-5, DPak (4 Leads + Tab), TO-252AD, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 750mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Voltage - Input (Max): 26V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TO-252-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 5V, Part Status: Active, PSRR: 55dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.6V @ 750mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Over Voltage, Reverse Polarity, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q100.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TL751M05QKVURQ1 TL751M05QKVURQ1 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftl751m-q1 Description: IC REG LINEAR 5V 750MA TO252-5
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 750mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 26V
Number of Regulators: 1
Grade: Automotive
PSRR: 55dB (120Hz)
Qualification: AEC-Q100
auf Bestellung 2455 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
TL751M05QKVURQ1 TL751M05QKVURQ1 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftl751m-q1 LDO Voltage Regulators AC Sgl Output LDO
TL751M05QKVURQ1 TL751M05QKVURQ1 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftl751m-q1 LDO Regulator Pos 5V 0.75A Automotive 5-Pin(4+Tab) TO-252 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Current - Output: 750mA
Voltage - Input (Max): 26V
Part Status: Active
PSRR: 55dB (120Hz)