Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TL751M12QKVURQ1
TL751M12QKVURQ1
TL751M12QKVURQ1 Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftl751m-q1
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 12V 750MA TO252-5
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-252-5, DPak (4 Leads + Tab), TO-252AD
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 750mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 26V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TO-252-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 12V
Part Status: Active
PSRR: 55dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.6V @ 750mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Over Voltage, Reverse Polarity
auf Bestellung 13632 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 295
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TL751M12QKVURQ1 Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 12V 750MA TO252-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-252-5, DPak (4 Leads + Tab), TO-252AD, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 750mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Voltage - Input (Max): 26V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TO-252-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 12V, Part Status: Active, PSRR: 55dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.6V @ 750mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Over Voltage, Reverse Polarity.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TL751M12QKVURQ1 TL751M12QKVURQ1 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftl751m-q1 Description: IC REG LINEAR 12V 750MA TO252-5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 750mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 26V
Number of Regulators: 1
Part Status: Active
PSRR: 55dB (120Hz)
auf Bestellung 7500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2500
TL751M12QKVURQ1 TL751M12QKVURQ1 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftl751m-q1 LDO Voltage Regulators AC Sgl Output LDO 75 0mA Fixed
Packaging: Cut Tape (CT)
Current - Output: 750mA
Voltage - Input (Max): 26V
PSRR: 55dB (120Hz)
TL751M12QKVURQ1 TL751M12QKVURQ1 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftl751m-q1 LDO Regulator Pos 12V 0.75A Automotive 5-Pin(4+Tab) TO-252 T/R
Produkt ist nicht verfügbar