Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TL760M33QKVURQ1
TL760M33QKVURQ1
TL760M33QKVURQ1 Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftl760m33-q1
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 3.3V 500MA TO252-3
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 15 mA
Voltage - Input (Max): 26V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TO-252-3
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Part Status: Active
PSRR: 62dB (100Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.5V @ 500mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Over Voltage
Current - Supply (Max): 30 mA
auf Bestellung 12500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TL760M33QKVURQ1 Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 3.3V 500MA TO252-3, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 500mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 15 mA, Voltage - Input (Max): 26V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TO-252-3, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Part Status: Active, PSRR: 62dB (100Hz), Voltage Dropout (Max): 0.5V @ 500mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Over Voltage, Current - Supply (Max): 30 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TL760M33QKVURQ1 TL760M33QKVURQ1 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftl760m33-q1 Description: IC REG LINEAR 3.3V 500MA TO252-3
Packaging: Bulk
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 26V
Number of Regulators: 1
Part Status: Active
PSRR: 62dB (100Hz)
Current - Supply (Max): 30 mA
auf Bestellung 21288 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 410
Packaging: Cut Tape (CT)
Current - Output: 500mA
Voltage - Input (Max): 26V
PSRR: 62dB (100Hz)
Current - Supply (Max): 30 mA
Mindestbestellmenge: 7
TL760M33QKVURQ1 TL760M33QKVURQ1 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftl760m33-q1 LDO Voltage Regulators Sgl Out LDO 500mA Fi xed Load Dump Prot
TL760M33QKVURQ1 suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftl760m33-q1