TLC1549CD
TLC1549CD Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftlc1549
Hersteller: Texas Instruments
1-Channel Single ADC SAR 38ksps 10-bit Serial 8-Pin SOIC Tube
auf Bestellung 125 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 18
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TLC1549CD Texas Instruments
Description: IC ADC 10BIT SAR 8SOIC, Packaging: Tube, Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Number of Bits: 10, Configuration: S/H-ADC, Data Interface: SPI, Reference Type: External, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C, Voltage - Supply, Analog: 5V, Voltage - Supply, Digital: 5V, Sampling Rate (Per Second): 38k, Input Type: Single Ended, Number of Inputs: 1, Supplier Device Package: 8-SOIC, Architecture: SAR, Ratio - S/H:ADC: 1:1, Part Status: Active, Number of A/D Converters: 1.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TLC1549CD TLC1549CD Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftlc1549 1-Channel Single ADC SAR 38ksps 10-bit Serial 8-Pin SOIC Tube
auf Bestellung 125 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 18
TLC1549CD TLC1549CD Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftlc1549 Description: IC ADC 10BIT SAR 8SOIC
Packaging: Bulk
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Number of Bits: 10
Configuration: S/H-ADC
Data Interface: SPI
Reference Type: External
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Voltage - Supply, Analog: 5V
Voltage - Supply, Digital: 5V
Sampling Rate (Per Second): 38k
Input Type: Single Ended
Number of Inputs: 1
Supplier Device Package: 8-SOIC
Architecture: SAR
Ratio - S/H:ADC: 1:1
Number of A/D Converters: 1
auf Bestellung 458 Stücke:
Mindestbestellmenge: 55
auf Bestellung 300 Stücke:
Mindestbestellmenge: 59
auf Bestellung 150 Stücke:
Mindestbestellmenge: 59
Packaging: Tube
Mounting Type: Surface Mount
Number of Bits: 10
Configuration: S/H-ADC
Data Interface: SPI
Reference Type: External
Voltage - Supply, Analog: 5V
Voltage - Supply, Digital: 5V
Input Type: Single Ended
Number of Inputs: 1
Architecture: SAR
Ratio - S/H:ADC: 1:1
Part Status: Active
Number of A/D Converters: 1
auf Bestellung 122 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
TLC1549CD TLC1549CD Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftlc1549 Analog to Digital Converters - ADC Single In Serial A 5 95-TLC1549CDR A 595 A 595-TLC1549CDR
auf Bestellung 175 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar